FAQ - Často kladené dotazys dotazy/připomínkami se prosím obrať na podporu

Hledání - tipy

Problémy s funkčností

Problémy se stromy

OstatníJak lépe hledat

Následující tipy přinášejí návod jak dosáhnout lepších výsledků při vyhledávání na LP3 Rodinných kořenech.
První upozornění : hledání je prováděno na jménech osob a místech narození a úmrtí (hledání podle roků bude také brzy k dispozici)
Druhé upozornění : používáme full-textové vyhledávání, kde nezáleží na velikosti písmen, je lhostejno, zda je hledání s diakritikou (háčky, čárky), a prozatím, minimální délka hledaného slova pro full-text je 4 znaky. Pokud potřebujete hledat příjmení jako např. Krč, nebo místa jako Aš, je to možné, ale bez použití kritérií(operátorů) popsaných níže, pouze jako prostý seznam slov.
Při full-textovém vyhledávání je možné použít kritéria, které výsledky zpřesňují (uvádíme jen popis nejpoužívanějších) :


Nemohu se přihlásit

Některé nástroje fungují pouze pokud je povolený javascript a cookies. Už samotné přihlášení je postaveno na těchto prvcích. Každopádně může se stát, že se objeví chyba nebo varování, kterému nerozumíte. Nezoufejte a zkuste obnovit ('F5', nebo tlačítko 'Obnovit') stránku, nebo se prostě znovu přihlásit.


Když kliknu na odkaz zobrazí se prázdná stránka

Může se stát, že komunikace se serverem nebo databází je narušeno. Doporučujeme stisknout klávesu 'F5' nebo stisknout tlačítko 'Obnovit' ve vašem prohlížeči. Pokud se stále nic neděje, stiskněte tlačítko 'Zpět'.


Když kliknu na odkaz (např. 'změnit jméno'), nic se nestane

V tomto případě opakujte klik. Ne vždy je prohlížečem korektně zachycena událost (klik) a my musíme potvrdit náš požadavek.


Můj strom je rozbitý, nevidím některé příbuzné, ačkoliv jsou ve stromu uloženi

Pamatujte!! Protože používáme 2D model pro zobrazení našich rodinných stromů, objevili jsme jako nejlepší řešení vykreslení, buď všech rodičů a všech jejich rodičů pro zvolenou osobu, nebo všech dětí a všech jejich dětí od zvolené osoby. Tudíž není možné vidět bratrance/sestřenice, nebo dokonce ani sourozence, pokud je zvolený jeho/její sourozenec.


Můj strom je rozpadlý, je roztažen na několik stránek, zkrátka hrůza!!

Existuje známá chyba na Mozille(v.2), jakmile strom dosáhne pátou úroveň směrem nahoru (do minulosti). Zarovnání stromu je ztraceno a celý strom ztratí správnou strukturu. Při výskytu této chyby prosím použijte nástroj zoom in/out pro orientaci 'nahoru'. Tato závada je předmětem šetření a bude doufejme brzy opravena.


Jak mohu nejlépe tisknout své stromy??

Protože každý prohlížeč má trochu jiné vlastnosti a funkce jak připravit tisk dokumentu z internetu, pokusili jsme se vytvořit kompromis a nabízíme více možností tisku stromů. Pro každý testovaný prohlížeč uvádíme oddělená fakta :

Mozilla Firefox/Netscape/Flock :Internet Explorer/Opera :Obecné : Jak tisknout : kliknutí na odkaz 'tisk stromu' (na sránce 'náhled'), popř. současný stisk Ctrl+P, nebo Soubor>Tisk
Poznámka :U rozsáhlejších stromů doporučujeme nastavit tisk naležato; jak změnit formát tisku : v dialogu Tisk>Vlastnosti>záložka Papír>OrientaceNedaří se mi poslat pozvání některým příbuzným

Někteří poskytovatelé služby e-mail mohou považovat zvací dopis za spam a automaticky ho smazají nebo přesunou do složky spam. Proto se může stát, že Váš příbuzný nebo známý nic nedostane. Jen pro zajímavost; zvací dopis je správně přijat alespoň u : Gmail, Hotmail, Centrum, Seznam.


nahoru